
Savižudybių intervencijos mokymai „Vaikų psichologiniai sunkumai, traumos, savižala ir pagalbos būdai“
Mokymų idėja. Lietuvos visuomenės, tiek suaugusiųjų, tiek vaikų psichologinė sveikata nėra gera (aukštas savižudybių skaičius, patyčių problemos mokyklose, riziką patiriančių šeimų skaičius ir t.t.). Visuomenės psichologinę savijautą įtakoja ir apsunkina pastarojo laikotarpio neapibrėžtumo aplinka – Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) sukelta pandemija bei pastaruoju metu kilusios karinės grėsmės.
Vaikai – pagrindinė visuomenės dalis, „ateitis“. Jų psichologinė būsena atsispindi elgesyje, bendravime su aplinkiniais. Atpažinti jų emocinę būseną, ypač išgyvenamą stresą, psichologinį skausmą, kuris gali matytis per savižalą, taip pat skirtingo intensyvumo elgesio sunkumais, nuo maištavimo iki diagnozuotų elgesio bei emocijų sutrikimų – viena didesnių Lietuvos pedagogų užduočių. Atpažinti esamas problemas bei teikti palaikymą, ieškoti profesionalios pagalbos. Stebima tendencija, kad elgesio bei emocijų valdymo sunkumų turinčių vaikų daugėja, ir pedagogai bei tėvai nežino kaip elgtis, kaip tai keisti. Programa orientuota į šių problemos sprendimą.
Mokymų tikslas – suteikti specialistams, dirbantiems su vaikais ir jaunimu, žinių ir įgūdžių, reikalingų veiksmingam patiriamo streso, išgyvenamo psichologinio skausmo, traumos ir savižalos atpažinimui, pirmos emocinės pagalbos suteikimui bei tolimesnės pagalbos užtikrinimui.
Mokymus sudarys teorinė ir praktinė dalys. Bus dalinamasi praktinėmis situacijomis, aptariami atvejai su klientais, pristatomi galimi pagalbos būdai. Baigus mokymus dalyviams bus išduodamas pažymėjimas, liudijantis, kad dalyvis išklausė mokymus (nurodant mokymų pavadinimą, valandų skaičių).
Dalyvavimas nemokamas, registracija būtina. Tai galite padaryti paspaudę šią nuorodą: https://forms.gle/nAnjExozggQrNu1a6