Skip to content

Vyko sezoninė sveikatą stiprinanti dienos stovykla „Sveikas ruduo“

Pasidalinkite

Rugsėjo 10 d. vyko jau trečioji, sezoninė, sveikatą stiprinanti dienos stovykla „Sveikas ruduo“. Šįkart – skirta psichinei sveikatai ir skatinanti susimąstyti, kaip jaučiamės emociškai, kaip vertiname šalia esančius ir kaip susitvarkome su mus slegiančiomis problemomis.

Nuo ankstyvo ryto stovyklautojai būrėsi Kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“ ir dieną pradėjo jogos treniruote, kurią vedė daugeliui pažįstama jogos trenerė bei sveiko gyvenimo būdo entuziastė Ieva Čepliauskaitė.

Po treniruotės stovyklautojų laukė vaistininkas-žolininkas Marius Lasinskas, kurio dėmesio centre – gamtos dovanos, palankios kiekvieno iš mūsų nervinei sistemai. Vėliau stovyklautojų dėmesį patraukė dietistė Dalios Lenkutienė. Apie nervinei sistemai palankius maisto produktus ir patiekalus kalbėjusi lektorė, daugelį nustebino intensyviais, rudeniškais skoniais ir kvapais.

Po pietų, stovyklautojų laukė daugeliui neįprasta ir dar nežinom praktika, kurios metu išgyvenamos įvairios emocijos, jausmai ir atpalaiduojama giliai paslėpta psichinė įtampa. Tądien garso kelione į save su renginio dalyviais dalinosi gongų terapijos meistras Vyrenijus Andrijauskas. Šiuolaikinė garso terapija apima įvairias technikas, kurių metu garsas naudojamas žmogaus savijautai gerinti ir sveikatai stiprinti. Pasak Vyrenijaus, po šio užsiėmimo atsiranda darnos jausmas, laimės būsena, minčių tyla, išgaruoja skausmai, problemos švelnėja, atkeliaujame iki visiško atsipalaidavimo ir ramybės. Praktika rodo, kad šis užsiėmimas tinka ir patinka žmonėms ir ypač tiems, kas turi labai aktyvų protą, užspaustus jausmus, ar neišreikštas emocijas, daugybe minčių ir nori nors trumpam nuo jų pailsėti.

Dienos pabaigoje stovyklautojų laukė švedų režisieriaus, aktoriaus, scenaristo Hanneso Martino Holmo filmas „Gyveno kartą Uvė“ su kuriuo susipažinti arba jį iš naujo atrasti padėjo Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure psichologo paslaugas teikianti psichologė Vaiva Rimkienė. Tai abejingų, ko gero, nepalikusi istorija, kuri primena, kad gyvenimo prasmė yra tarpasmeniniai santykiai. Uvė – tai ne tik gyvenimo vėtytas ir mėtytas vienišas našlys, bet ir sąžiningas, teisingas, uolus, darbštus žmogus su aiškia ir konservatyvia vertybių sistema, su kuria šiuolaikiniame pasaulyje ne taip lengvai sekasi gyventi. Tai viena iš tų istorijų, kurios įkvepia būti tolerantiškesniems ir bent sekundę stabtelti prieš nuvertinant kitą žmogų. Juk iš tikrųjų, kiek daug šansų, kad po pykčiu ar nemandagiu elgesiu, slypi sužeistas, neįvertintas, galimai nelaimingas žmogus, kuris apsimetinėti kitokiu, nei yra, tiesiog nesugeba. Visiems, nemačiusiems šio filmo, jį nuoširdžiai rekomenduojame. Stebėkite, kaip skirtingai gali elgtis tas pats žmogus, jei tik kiti leidžia jam būti savimi. Tai nuostabi pamoka, kurios taisykles galime ir turime taikyti kasdien.

Ačiū kiekvienam stovyklos dalyviui už nuoširdumą ir šilumą, lektoriams – už neįkainojamas patirtis ir perduotus būdus, kaip pasirūpinti savimi dar labiau!

Tądien simboliškai kartu minėjome ir Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną. Nepamirškite, kad psichinė sveikata yra ne ką mažiau svarbi nei fizinė, o prireikus kreiptis pagalbos yra normalu. Apsižvalgykime aplink: galbūt mes patys galime būti tie, kurie, prireikus, ištiesia pagalbos ranką?