Skip to content

Visuomenės sveikatos specialistai primena: patikrinti vaikų sveikatą gali būti gyvybiškai svarbu!

Pasidalinkite

Esama situacija, susijusi su vaikų sveikatos užtikrinimu COVID-19 pandemijos sąlygomis, kelia nerimą.  2020 metais, lyginant su 2019-aisiais, ženkliai – 17,9 proc. sumažėjo sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš PSDF biudžeto, skaičius. Į šį skaičių įeina ir kasmetiniai vaikų sveikatos patikrinimai. Be kita ko, sumažėjo skiepijimo apimčių skaičius, padidėjo užleistų astmos, endokrininių ir onkologinių atvejų skaičius. Primename, kad planinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos vaikams neapribotos ir teikiamos visa apimtimi, todėl dar neužsiregistravusius profilaktiniam vaiko sveikatos patikrinimui, kviečiame tai padaryti kuo greičiau.

Remiantis Higienos instituto Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos (VSS IS) duomenimis, šiuo metu vos 50 proc. Raseinių rajono moksleivių turi pateiktą pilnai galiojantį Mokinio sveikatos pažymėjimą (užpildytos abi pažymėjimo dalys). Beveik 27 proc. moksleivių sveikatos nėra pasitikrinę – neužpildyta nei viena pažymėjimo dalis. Likusi dalis – maždaug 23 proc. moksleivių turi užpildytą tik vieną Mokinio sveikatos pažymėjimo dalį (užpildyta arba I dalis „Sveikatos būklės įvertinimas“, arba II dalis – „Dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas“).

Gerbiami tėveliai, norime priminti, kad turite teisę PSDF biudžeto lėšomis nemokamai patikrinti vaiko sveikatą ir jei to dar nepadarėte, raginame suplanuoti ir tai atlikti kaip įmanoma greičiau. Praktika rodo, kad šis sveikatos patikrinimas gali būti gyvybiškai svarbus, todėl kviečiame atsakingai vertinti susidariusią situaciją ir pasirūpinti savo vaikų sveikata.

Primename, kad tik tiesioginio kontakto būdu vaikams teikiamos:

  • odontologijos paslaugos;
  • naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos;
  • vaikų skiepijimas pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą;
  • profilaktiniai patikrinimai;
  • pirmoji šeimos gydytojo komandos nario konsultacija, kai pacientas kreipiasi dėl ūmaus sveikatos būklės pablogėjimo, kurio priežastis nežinoma (anksčiau nenustatyta), arba dėl reikšmingo anksčiau nustatytos ligos ar sveikatos sutrikimo pablogėjimo.

Jeigu pacientui įtariama ar diagnozuota užkrečiamoji liga, šeimos gydytojas pasirenka paciento interesus labiausiai atitinkantį paslaugos teikimo būdą.