
Šiandien – Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Laikantys egzaminą susidurs su klimato kaitos, atsakingo vartojimo, atliekų tvarkymo, gyvosios gamtos, energetikos, žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi temomis.
Specialioje internetinėje platformoje egzaminas vyks antradienį, dalyviai spręsti egzamino klausimus galės jiems patogiu metu nuo 8 iki 20 valandos. Kiekvienoje kategorijoje dalyviai turės atsakyti į 20 testo tipo klausimų.
Klausimus egzamino programai padėjo rengti įvairių sričių ekspertai, tarp kurių – aplinkosaugos, švietimo specialistai, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovai. Geriausiai pasirodžiusiems iniciatyvos partneriai dovanos įvairius prizus – planšetinius kompiuterius, dviračius, bilietus į mokymų programas, ekskursijas ir kitus.
Aplinkos ministras: aplinkosauginis švietimas – ypatingai svarbus
„Gyvendami informacijos amžiuje patiriame vis didesnį jos srautą, todėl net ir pati reikšmingiausia žinutė rizikuoja praslysti pro akis arba pasiekti mus tyčia ar netyčia iškreiptu pavidalu ir nepadaryti siekto poveikio. Turime ieškoti būdų, kaip ugdyti kritinį požiūrį ir vengiant pamokslavimo perteikti konkrečius patarimus: kaip ir kodėl elgtis, kad sumažintume neigiamą poveikį aplinkai. Egzaminas kvies įsijausti į kasdienes situacijas, pasimatuoti galimas alternatyvas ir sužinoti, kuri iš jų draugiškiausia gamtai“, – sako I. Budraitė.
Vidutinis pažymys – penketas
Praėjusiais metais vidutinis dalyvis Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą išlaikė penketukui. Egzamino rezultatai parodė, kad net 60 proc. egzamino dalyvių nežinojo, kur kreiptis pastebėjus gamtai daromą žalą, tik 40 proc. galėjo įvardinti, kaip klimato kaita paveikia žmogaus sveikatą. Vos 2 iš 10-ies identifikavo transporto sektorių kaip didžiausią šiltnamio efektą sukeliančių dujų sukėlėją Lietuvoje.
Pernai pirmą kartą rengiamame Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine dalyvavo daugiau nei 11 tūkst. žmonių iš 72 Lietuvos miestų ir miestelių.
Daugiau informacijos:
Ieva Budraitė
Nacionalinio aplinkosaugos egzamino atstovė
+370 698 11 916, info@zaliojipolitika.lt