Skip to content

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Pasidalinkite

Spalio 10 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, kurios tikslas – didinti visuomenės supratimą apie psichikos sveikatos problemas. Šiais metais Pasaulinės psichikos sveikatos dienos proga Pasaulio sveikatos organizacija siūlo atkreipti ypatingą dėmesį į jaunimo psichikos sveikatą. Paauglystė ir ankstyvieji pilnametystės metai yra gyvenimo laikas, kai įvyksta daug pokyčių: keičiasi mokyklos, prasideda studijos, dalis jaunų žmonių pradeda savarankišką gyvenimą, kuria savo namus, susiranda pirmąjį darbą.  Daugeliui tai yra įdomus, tačiau neretai kupinas streso ir rimtų išbandymų laikas.

Psichikos sveikata – tai sudėtinė asmens sveikatos dalis, lemianti žmogaus gebėjimą pažinti pasaulį, bendrauti ir išreikšti savo jausmus. Gerą psichikos sveikatą rodo žmonių gebėjimas užmegzti ir palaikyti asmeninius santykius, įveikti sunkumus, išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams, pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti. Psichikos sveikata įtakoja ir žmogaus fizinę sveikatą, nes prasta psichinė sveikata sukelia somatines ligas – kraujagyslių ir širdies veiklos sutrikimus, priklausomybes.

Kad žmogaus psichinė sveikata būtų stipri, rekomenduojama iš anksto neišgyventi dėl galimų sunkumų, mokytis prisiimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo ką turi (draugus, artimuosius, darbą), susirasti mėgstamą veiklą, nuolat tobulinti save. Psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės sveikatos – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, gerai išsimiegantis žmogus yra energingas ir optimistiškai nusiteikęs.